Turizm Forumu

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Doların 6-12 ayda 2,5 TL olacağına inanıyor musunuz?
Tüm Anketler

Dedeman Antalya'nın satışı tamam

Dedeman Antalya'nın satışı tamam

Tarih 14 Eylül 2013, 08:55 Editör

Dedeman Otelcilik Grubu’nun Antalya kent merkezinde yer alan Dedeman Antalya Oteli'nin Barut Otelcilik Grubu'na satış işlemlerinde sona yaklaşılıyor.

Türkiye’nin önde gelen turizm ve otelcilik gruplarından birisi olan Barut Oteller Grubu, son yıllarda hızlı büyüyor. Halen sayısı dokuz olan tesislerindeki toplam yatak sayısı 8 bine ulaştı. Grup, bugünlerde Antalya’nın önemli tesislerden birini daha devralmaya hazırlanıyor. O da Dedeman Grubu’nun Antalya merkezde bulunan Dedeman Antalya Oteli.

Antalya Havaalanı’na 15 kilometre mesafedeki bu tesis için Dedeman Grubu ile Barut Grubu yılbaşından beri pazarlık ediyor. Edinilen bilgiye göre görüşmelerde ilke olarak anlaşılmış.

Konuyla ilgili olarak konuşan Ahmet Barut, oteli kasım ayında fiilen devralacaklarını söylüyor. Toplam 45 bin metrekare arazi üzerinde kurulan ve 483 odası olan otelin yenileneceği de ifade ediliyor.

Tesisi gelecek sezona kadar yenileyecek olan Barut Grubu, daha sonra da kendi tabelasını asmayı öngörüyor. Ahmet Barut, otelin fiyatını söylemiyor, ama iddialara göre otelin satış bedeli 80 milyon dolar.

Avrupa'nın en büyük tur operatörü TUI ile Side başta olmak üzere resort alanında yeni konaklama yatırımlarına giren Barut Grubu, Dedeman Antalya ile kent otelciliğine de girmiş olacak.

 Turizm Forumu'nu FriendFeed'ten izle Turizm Forumu'nu Twitter'dan izle

Bu haber 216 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Çukurova'ya İnce Memed turu önerisi

Çukurova'ya İnce Memed turu önerisi Adana Marka Konferansı, Turistlere Öyküler etkinliğinde konuşan TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu "Robin Hood turu vars...

Rus pazarı daralıyor

Rus pazarı daralıyor Rublenin dolar karşısında değer kaybetmesi ve Ukrayna'da meydana gelen gelişmelerin Antalya'nın en büyük pa...
Samsun sahilleri ranta açılıyor 23 Nisan 2014


İlkeler   Künye   Yazarlık Başvurusu Alt Yapı: Mydesign